Oświetlenie Lodowisk

Oświetlenie Lodowisk

Oświetlenie Lodowisk

Oświetlenie Lodowiska - Technologia LED

 

Zastosowanie technologii LED przy oświetleniu obiektów sportowych takich jak lodowiska pozwala na znaczne obniżenie kosztów energii elektrycznej oraz znacząco poprawia warunki oświetleniowe obiektu. Jak wiadomo lodowisko to nie tylko rekreacyjna jazda na łyżwach, ale w przeważającej większości miejsce dla szybkich dyscyplin zimowych: łyżwiarstwa szybkiego, łyżwiarstwa figurowego, short tracku i w końcu hokeja! 

 

oswietlenie LED lodowiska Vision Lighting

 

Hokej to bardzo dynamiczny sport. Oświetlenie lodowiska hokejowego jast bardzo wymagające.

Widoczność poruszających się obiektów jest zależna od ich kształtu, prędkości oraz oświetlenia tła i otoczenia. Aby zapewnić zawodnikom i kibicom odpowiednią widoczność małego, czarnego i szybko poruszającego się krążka hokejowego, należy użyć oświetlenia wysokiej jakości, które stworzy odpowiedni kontrast pomiędzy nim a lodowiskiem. Jest to szczególnie ważne na halach i stadionach, gdzie widzów i lodowisko dzieli spora odległość.

 Nie powinny także występować miejsca o większym natężeniu światła, ponieważ mogłoby to odciągać uwagę od gry ze względu na wysoki współczynnik odbicia światła rozproszonego, jakim charakteryzuje się lód. Jednorodne oświetlenie lodowiska zapewnia dobrą widoczność krążka.

 

Projektowanie oświetlenia lodowiska

 

VISION LIGHTING oprócz produkcji wysokiej jakości opraw LED zajmuje się również kompleksowym projektowaniem oraz doradztwem doboru oświetlenia LED również na potrzeby oświetlenia lodowisk. Jesteśmy w stanie dobrać oświetlenie do każdego pomieszczenia, bez względu na to, jakie jest jego przeznaczenie – przemysłowe, magazynowe, biurowe czy właśnie sportowe. VISION LIGHTING proponuje Państwu przygotowanie projektu oświetlenia lodowiska. Ważne jest dla nas to, aby obiekt przede wszystkim był bezpieczny i spełniał wszystkie normy i wymagania. W naszym zespole pracują doświadczeni fachowcy posiadający rozległą wiedzę, dlatego projekty oświetlenia lodowiska są kreatywne i różnorodne.

Lodowiska, hale sportowe, sale gimnastyczne czy korty tenisowe to obiekty, w których oświetlenie musi spełniać najwyższe i wyśrubowane standardy.

 

 projektowanie oswietlenia lodowiska

 

To, jak oświetlony jest obiekt sportowy w istotny sposób tworzy jego wizerunek i zwiększa prestiż danego miejsca. Właściwie zaprojektowany system oświetleniowy lodowiska powinien nie tylko spełniać wymogi wizualne, ale także zapewniać większy komfort gry zawodnikom i widzom oraz dostarczać dodatkowych emocji. Decyzja o wyborze oświetlenia ma również wpływ na przygotowanie obiektu do spełnienia standardów transmisji telewizyjnej.

 

Jeśli interesuje Cię oświetlenie lodowiska zapraszamy do kontaktu.

Profesjonalinie zaprojektujemy oświetlenie, doradzimy i pomożemy zrealizwać inwestycję.

 

oświetlone lodowisko Vision Lighting