Oświetlenie obiektów sportowych

Zarówno popołudniowe zawody na krytym basenie, jak i przeciągające się, wieczorne mecze tenisowe musza przebiegać w odpowiednich warunkach. W Vision Lighting mamy na to rozwiązanie. Jako producent profesjonalnego oświetlenia komercyjnego, zajmujemy się przede wszystkim projektowaniem i wytwarzaniem lamp, opraw i reflektorów w technologii LED. Nasze wyroby są przeznaczone dla zamkniętych oraz otwartych obiektów sportowych. Dostarczamy rozwiązania dostosowane do hal widowiskowych, boisk i orlików, a także kortów tenisowych, lodowisk czy też basenów. Zapraszamy do bliższego zapoznania się z ofertą produktów, dzięki którym każde zawody przebiegną bez zakłóceń.

Jakie znaczenie ma oświetlenie obiektów sportowych?

Długoletnia działalność jako producent i projektant opraw oraz reflektorów LED sprawiła, że doskonale wiemy, jaki wpływ ma prawidłowe oświetlenie obiektów sportowych — nie tylko na przebieg samej rozgrywki, ale i na inne aspekty. Odpowiednie rozmieszczenie opraw oraz dostosowane natężenia światła bez wątpienia przekłada się na komfort zawodników. Zbyt jasne oświetlenie LED może oślepiać sportowców, utrudniając grę, natomiast za ciemne uniemożliwi dostrzeżenie różnych szczegółów i utrudni pracę sędziów. Jednocześnie reflektory i oprawy powinny stwarzać jak najlepsze warunki do oglądania zmagań z trybun.

Wymogi względem oświetlenia boisk, hal, basenów i lodowisk

Hale widowiskowe oraz otwarte boiska czy korty, na których organizowane są rozgrywki sportowe lub imprezy masowe, muszą spełniać jasno określone wytyczne. Obiekty należy dostosować nie tylko do europejskich przepisów dotyczących bezpieczeństwa, lecz także do regulaminów ustalonych przez odpowiednie organizacje sportowe, a czasami nawet do wymogów stacji telewizyjnych transmitujących wydarzenie. Jako producent oświetlenia LED pomagamy w doborze rozwiązań dopasowanych do specyfiki danej dyscypliny, zapewniając tym samym odpowiednie warunki zarówno do jej uprawiania, jak i do obserwowania zmagań przez kibiców. Zapraszamy do kontaktu – okres gwarancyjny oświetlenia LED do obiektów sportowych wynosi od 5 do 10 lat.